Aktualności

BALIK KARNAWAŁOWY Z BABCIĄ I Z DZIADKIEM u Starszaków

Jest karnawał
W karnawale wszyscy urządzają bale
To tradycja bardzo stara
strojów pięknych co niemiara
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy  każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież  jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Naszym Przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji Ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Tym razem tę wspaniałą uroczystość postanowiliśmy połączyć z balem karnawałowym.

Dla starszaków z grup Rybitwy i Skotnicy były to już ostatnie występy dla swoich babć i dziadków w murach przedszkolnych. Odbyły się one 14 i 15 stycznia 2010 w holu Naszego Przedszkola. Dzieci z tej okazji zaprezentowały program artystyczny, na który składały się wiersze i piosenki przeplatane tańcami. Potem nadszedł czas na wręczanie upominków dla babci i dziadka oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Przy kawie, herbacie i słodkościach była okazja do indywidualnych kontaktów, wzajemnego poznawania się i wymiany informacji o wnukach. Wielu dziadków przebyło sporo kilometrów, aby uczestniczyć w tej uroczystości.

Po słodkim poczęstunku  wnuki zaprosiły swoich dziadków do tańca. Wspólnie zatańczyliśmy walczyka, ale także szybsze tańce.

Do tańca przygrywał zespół DUET, któremu bardzo serdecznie dziękujemy.

Dziadkowie wykazali się świetną kondycją i z uśmiechem na twarzy włączyli się do wspólnej zabawy. Na balu karnawałowym tańczyły królewny i księżniczki, aniołki, żołnierze i strażak, kowboje i panny młode, a nad wszystkimi czuwały delikatne wróżki, czarodziejki i inne tajemnicze postacie znane z baśni i bajek.

I jak co roku – czas na balu upłynął bardzo przyjemnie i bardzo szybko – zbyt szybko.

Cieszy nas, że pomimo dalekiej drogi, wieku i ograniczeń zdrowotnych
Babcie i Dziadkowie przybyli do naszej placówki
i potrafili się bawić razem z nami. Dziękujemy!